Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Carovska – Bërnz: SHBA-ja i mbështet reformat në arsim

Shkup, 30 shtator – Ministrja e Arsimit dhe Shkencës, Milla Carovska sot pati takimin e saj të parë të punës me ambasadoren e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Maqedoninë e Veriut, Kejt Meri Bërnz dhe me përfaqësuesit e USAID.

Siç kumtoi Ministria e Arsimit dhe Shkencës, ambasadorja Bërnz theksoi se Ambasada amerikane vazhdon të jetë partner i rëndësishëm strategjik në avancimin e sistemit arsimor në Maqedoninë e Veriut dhe theksoi se Ambasada është e gatshme ta vazhdojë dhe avancojë partneritetin e fortë dhe t’i mbështesë proceset reformuese në arsim.

“Në takim, ministrja Carovska e informoi ambasadoren dhe të pranishmit e tjerë për të gjitha temat aktuale në lidhje me fillimin e vitit shkollor në kushte të Kovid-19, por edhe për aktivitetet e tjera të vazhdueshme të Ministrisë”, theksohet në kumtesën e MASH.

Postime të ngjashme

Shabani: Gabimi në mesazh nuk është i MASH-it por operatorëve celularë!

Dafina Vidishiqi

Ahmeti për ditën e çlirimit të Republikës së Kosovës: Shteti i Kosovës po ecë përpara

Dafina Vidishiqi

Rënia e lindjeve, shqetësuese në Kërçovë! Për 5 vite numri është përgjysmuar

Dafina Vidishiqi

Zaev hap zyrë në Strumicë për takime me qytetarë

Dafina Vidishiqi

Të hënën fillon regjistrimi në shkollat e mesme

R Zh

MASH: Shkollat nuk guxojnë të marrin para për dëftesat, kjo është në kundërshtim me Kushtetutën dhe ligjet

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...