Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Carovska – Kocarev: MASH e intensifikon bashkëpunimin me opinionin akademik dhe ekspert

Shkup, 16 shtator – Ministrja e Arsimit dhe Shkencës, Milla Carovska sot mbajti takim pune me kryetarin e Akademisë së Shkencave dhe Arteve të Maqedonisë (ASHAM), Lupço Kocarev.

Në mbledhje, siç kumtoi Ministria e Arsimit dhe Shkencës, është diskutuar për vazhdimin dhe forcimin e bashkëpunimit midis dy institucioneve në fushën e shkencës, por edhe krijimin e një procesi arsimor, përmes të cilit brezat e ardhshëm do të mësojnë të respektojnë multikulturalizmin, barazinë dhe vlerat shoqërore.

Ministrja Carovska, siç thuhet në kumtesë, theksoi se për Ministrinë dikasteriale është e mirëseardhur mbështetja akademike dhe e ekspertëve në krijimin e politikave jo vetëm shkencore por edhe arsimore.

Postime të ngjashme

Tridhjetë ditë paraburgim për gjashtë të arrestuarit për tregti të paligjshme me 200 kilogram marijuhanë

R Zh

Sot 46 viktima dhe 687 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

R Zh

Qeveria demanton Milloshoskin: Zaevi dhe Spasovski nuk u kanë dhënë pasaporta pjesëtarëve të ISIS-it

R Zh

Zaevi nesër takon Selën dhe Gashin

R Zh

Radiologjia prej një muaji pa rezonancë magnetike, pacientët paguajnë 500 te privati

R Zh

Edhe nesër me diell, nga e marta vranësira, reshje dhe ulje të temperaturave

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...