Maqedoni

Carovska – Kocarev: MASH e intensifikon bashkëpunimin me opinionin akademik dhe ekspert

Zhurnal Ads

Shkup, 16 shtator – Ministrja e Arsimit dhe Shkencës, Milla Carovska sot mbajti takim pune me kryetarin e Akademisë së Shkencave dhe Arteve të Maqedonisë (ASHAM), Lupço Kocarev.

Në mbledhje, siç kumtoi Ministria e Arsimit dhe Shkencës, është diskutuar për vazhdimin dhe forcimin e bashkëpunimit midis dy institucioneve në fushën e shkencës, por edhe krijimin e një procesi arsimor, përmes të cilit brezat e ardhshëm do të mësojnë të respektojnë multikulturalizmin, barazinë dhe vlerat shoqërore.

Ministrja Carovska, siç thuhet në kumtesë, theksoi se për Ministrinë dikasteriale është e mirëseardhur mbështetja akademike dhe e ekspertëve në krijimin e politikave jo vetëm shkencore por edhe arsimore.

Postime të ngjashme

35-vjeçari që vdiq nga Covid 19 nuk kishte asnjë sëmundje tjetër

T E

Përdorimi i gjuhës së urrejtjes në Gjorçe, MPB: Janë identifikuar 16 persona

T E

Serwer: Me Biden president ndryshon qasja ndaj Ballkanit! Keqardhje që Haga s’merret me serbët

XH,I
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...