Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Carovska: Mësuesit të ligjerojnë online nga shtëpia, të mos ngrohet një klasë për një mësues

Zhurnal Ads

Shkup, 21 tetor, zhurnal.mk – Ministrja e Arsimit, Milla Carovska paralajmëroi se është e mundur që mësuesit të ligjerojnë online nga shtëpia, siç tha, të mos ngrohet e gjithë klasa për një mësues, transmeton Zhurnal.

“Bisedojmë me kryetarët e komunave për racionalizim të mjeteve, të mos harxhojmë para për ngrohje të gjithë klasës për një mësues dhe ato para të shfrytëzohen për IT mjete” tha Ministrja pas vizitës në Shkollën Fillore “Lupço Santov” në Koçanë.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

670 gjoba për mosmbajte të maskës

T E

Kampet e ISIS-it, 80 shqiptarë mes të cilëve 50 gra e fëmijë mendohet të jenë në Lindjen e Mesme

T E

Më shumë kompetenca për inspektoratet komunale dhe rritje e pjesës së TVSH, premton Qeveria

T E

Përleshje fizike midis kërçovarëve, njëri nga personat dërgohet në Klinikat e Shkupit

admin

Në Krivollak do të asgjësohen granatat e pashpërthyera të mbetura nga Lufta e Parë Botërore

E.E.

LSDM vendos të mbajë zgjedhje të brendshme edhe për kryetar sipas parimit “një anëtar, një votë”

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...