Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Carovska: Nuk mund të sigurojmë 30.000 kompjuterë për 30 ditë

Zhurnal Ads

Shkup, 10 shtator – Në emisionin “10Minuta”, në TV21, ministrja e Arsimit dhe Shkencës, Milla Carovska, deklaroi se për 30 ditë nuk mund të sigurojnë 30 mijë kompjuterë. Carovska shtoi se ofrojnë tre mundësi për nxënësit.

“Për 30 ditë nuk mund të sigurojmë 30.000 kompjuterë dhe qasje në internet për çdo familje, për këtë duhej të ishte punuar me kohë, ne ofrojmë mundësi për të printuar materialet, ne mundësojmë prezantim në televizion, ne gjithashtu kemi edhe materiale të regjistruara për çdo orë edhe nëse nuk kanë internet të jenë në gjendje ta ndjekin”, tha Carovska në “10Minuta”.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Ndotja e ajrit do të vazhdojë edhe këtë vit, ministri Nuredini pa asnjë strategji?

T E

Stadiumi i F.C Shkupi me sistem të ri për ujitje dhe rregullim të terrenit, njofton Ganiu

E.E.

Ndërkombëtarët presin të rrënohet terasa ilegale e VMRO-DPMNE-së, mirëpo BDI po bën pengesa!?

B M

VMRO dhe LSDM përplasen për mënyrën e menaxhimit të pandemisë

T E

Rangellova dhe dy të tjerë lirohen nga akuza në rastin “Dhuna në Qendër”

Z H

Kocijas: Bullgaria po destabilizon rajonin

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...