Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Carovska: Pushimi i parakohshëm, propozim i paargumentuar i opozitës

Zhurnal Ads

Shkup, 25 nëntor, zhurnal.mk – “Gjysmë-vjetori i parë i vitit shkollorë 2020/2021 do të përfundoj në fund të vitit, ndërsa gjysmë-vjetori i dytë do të filloj më 21 janar 2021. Pushim i parakohshëm nuk është i nevojshëm sepse në shkolla nuk ka përhapje të virusit”, deklaroi ministrja e arsimit, Milla Carovska, derisa komentoi propozimin e opozitës që pushimi dimëror për nxënësit të filloj kah mesi i nëntorit.

“Sistemi arsimor është stabil dhe shkollat po i respektojnë masat dhe protokollet shëndetësore. Pikërisht për këtë vazhdojmë të zbatojmë planin e Qeverisë për vitin shkollor 2020/2021, sipas të cilit gjysmë vjetori i dytë do të filloj më 21 janar, deri sa në fund të vitit do të përfundoj gjysmë vjetori i parë”, deklaroi Milla Carovska, ministre e arsimit.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

VMRO paralajmëron protesta për fundjavë

T E

106 raste të reja, 603 të shëruar dhe 20 të vdekur nga Covid 19

T E

U miratua propozim vendimi për përbërjen e komisioneve kuvendore

Z H

60 milion euro nga prerja ilegale e drunjëve

T E

Osmani në Sofje në bisedime me Borisovin dhe Zaharievën

E.E.

Ministri Shaqiri merr pjesë në eventin ‘Dialogjet për agjendën digjitale’ diskutohen sfidat mbi digjitalizimin tek ne

E.E.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...