Agjencia Zhurnal.mk
Arsimi dhe Shkenca Maqedoni TOP LAJM

Carovska: Situata në shkolla është stabile, nuk mendohet për masa të tjera

Shkup, 9 mars – Zhurnal.mk – Situata në shkolla është stabile. Me prani aktive fizike në raportin e fundit, janë sëmurë diku 35 nxënës dhe 60 mësimdhënës që është shumë më pak se fundi i gjysmëvjetorit të parë, tha ministrja e Arsimit dhe Shkencës, Milla Carovska duke iu përgjigjur pyetjes së gazetarëve sa i përket asaj se a mendohet për masa të reja në shkolla duke pasur parasysh numrin e rritur të rasteve me Kovid-19.

“Të gjitha protokollet zbatohen. Nuk kemi përhapje interne të sëmundjes, kështu që është stabile”, tha Carovska.

Tani për tani, shtoi, nuk mendohet për masa të tjera në shkollat.

Postime të ngjashme

Nuhiu takon Isenin / Gjuha shqipe edhe do të shkruhet edhe do të mbrohet gjithandej

R Zh

Komuna e Çairit shënon ditën e planetit Tokë

R Zh

Sllavjanka Petrovska: Apeloj te të gjithë qytetarët ta mbështesin procesin e vaksinimit

N E

Hoxha: Opozita nuk ka të drejtë të akuzon funksionarët, përderisa nuk jep llogari për (keq)menaxhimin e institucionit të Kulturës

R Zh

Analizë / RMV-të renditet i 30 në Evropë për nga numri i vdekjeve si pasojë e ajrit të ndotur me 120 vdekje në 100 mijë banorë

R Zh

Nga nesër do të vaksionohen deputetët në sallën Boris Trajkovski

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...