Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Carovska: Të mos ketë iluzione se viti shkollor do të jetë perfekt

Shkup, 22 shtator – Askush nuk duhet të ketë iluzionin se ky vit shkollor do të jetë i organizuar në mënyrë të përsosur, tha ministrja e arsimit dhe shkencës, Milla Carovska, në emisionin “200” në Alsat.

Siç thotë ajo, pavarësisht nga ekzistimi i Platformës nacionale për mësim online, ka faktorë tjerë që janë sfidë për sistemin.

“… a kanë të gjithë mësuesit aftësi të mjaftueshme digjitale? Jo, a do t’ia dalin të gjithë menjëherë? Jo. Gjitha këto janë përgjigje që na japin të drejtën të themi se- po, ne kemi bërë një hap përpara në digjitalizimin e arsimit dhe qasjen në arsim për fëmijët, por që do të jetë perfekte, askush nuk duhet të ketë iluzion të tillë”, tha Carovska.

Postime të ngjashme

Shabani: Gabimi në mesazh nuk është i MASH-it por operatorëve celularë!

Dafina Vidishiqi

Ahmeti për ditën e çlirimit të Republikës së Kosovës: Shteti i Kosovës po ecë përpara

Dafina Vidishiqi

Rënia e lindjeve, shqetësuese në Kërçovë! Për 5 vite numri është përgjysmuar

Dafina Vidishiqi

Zaev hap zyrë në Strumicë për takime me qytetarë

Dafina Vidishiqi

Të hënën fillon regjistrimi në shkollat e mesme

R Zh

MASH: Shkollat nuk guxojnë të marrin para për dëftesat, kjo është në kundërshtim me Kushtetutën dhe ligjet

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...