Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Carovska: Vlerësimi i nxënësve do të bëhet nëpër shkolla, viti shkollorë do të përfundon më 10 qershor

Shkup, 2 shtator, zhurnal.mk – Shkollat do të marrin udhëzimet të veçanta për vlerësimin e nxënësve të cilët mësimin do ta ndjekin online, paralajmëroi në pres konferencën e sotme Ministrja e Arsimit, Milla Carovska, transmeton Zhurnal.

Siç sqaroi, edhe pse mësimi do të zhvillohet përmes internetit, vlerësimi i nxënësve do të jetë me prezencë fizike nëpër shkolla.

“Po përgatitet udhëzim i veçantë për vlerësim. Është e një rëndësie të veçantë për shkak se mësimi online duhet të jep maksimumin se çfarë mundet mësimi online. Por, vitin e kaluar vlerësimi nuk ishte i rregulluar. Tani themi, vlerësimi duhet të zbatohet me prezencë fizike dhe kjo do të duhet të organizohet në grupe, natyrisht, nëse kushtet epidemiologjike në komunë e lejojnë këtë”, tha Carovska.

Ministrja gjithashtu paralajmëroi se viti shkollorë do të përfundon më 10 qershor.

Postime të ngjashme

Shkupjani privohet nga liria për kontrabandim të emigrantëve

R Zh

Regjistrimi në Diasporë dukshëm më i ulët se sa ai para vendimit për shtyrje, kush i dëshpëroi!

R Zh

Mungesa e vaksinave ndërpret edhe fushatën e ndërgjegjësimit për vaksinim

R Zh

Tridhjetë ditë paraburgim për gjashtë të arrestuarit për tregti të paligjshme me 200 kilogram marijuhanë

R Zh

Sot 46 viktima dhe 687 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

R Zh

Qeveria demanton Milloshoskin: Zaevi dhe Spasovski nuk u kanë dhënë pasaporta pjesëtarëve të ISIS-it

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...