Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Carragher: Liverpooli duhet ta zëvendësojë Van Dijkun me Dayot Upamecanon në janar

Zhurnal Ads

Liverpooli duhet t’i shtojë përpjekjet për mbrojtësin e RB Leipzigut, Dayot Upamecano – ka thënë Jamie Carragher.

Sipas tij, për ta mbuluar periudhën e lëndimit të Virgil van Dijk, Redsat duhet ta transferojnë 21-vjeçarin në afatin kalimtar të janarit.

Qendërmbrojtësi holandez do të mungojë disa muaj si pasojë e lëndimit të ligamentit kryqëzues të përparmë të gjurit (ACL) në ndeshjen ndaj Evertonit, pas ndërhyrjes së portierit Jordan Pickford.

Ish-futbollisti i Liverpoolit, Jamie Carragher, beson se kampioni i Ligës Premier duhet të intervenojë në afatin dimëror për ta zëvendësuar Van Dijkun.

Ai ka thënë për Sky Sports se Redsat e kanë pasur në plan ta transferojnë një qendërmbrojtës në verën e ardhshme (për shkak të largimit të Dejan Lovren dhe lëndimeve të shpeshta të Joel Matip), mirëpo tash këtë duhet ta bëjnë që në janar.

“Është një djalë i ri për të cilin të gjithë po flisnin te Leipzigu, Dayot Upamecano, po flitet për të… Nëse është ai që e kanë dashur, atëherë duhet ta transferojnë”, ka këshilluar Carragher. /Telegrafi/

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Formacioni më i mirë i javës në Ligën e Kampionëve

admin

Transferimet më të mira në ditën e fundit të afatit kalimtar në Serie A

admin

Milan-Juve, dueli i madh me mungesa të shumta

Z H

Ndeshje interesante në NBA – fitojnë Lakers, Clippers dhe Dallas

Z H

Juventusi interesohet për transferimin e Umtitit

E.E.

Andrea Pirlo i gëzuar me trofeun e parë si trajner

Z H
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...