Agjencia Zhurnal.mk

12 viktima dhe 161 të infektuar të ri me coronavirus

Shkup, 19 tetor, zhurnal.mk – Ministria e Shëndetësisë, informoi se gjatë 24 orëve të fundit nga 771 testime të realizuara, 161 persona janë diagnostifikuar me virusin korona. Shkup-90, Kumanovë-11, Shtip-2, Prilep-6, Tetovë-5, Veles-4, Kavadarc-2, Gostivar-15, Strumicë-8, Kriva Pallankë-1, Radovish-1, Koçan-3, Probishtip-2, Berovë-6, Vallandovë-1, Dellçevë-2 dhe Kërçovë-2. Në 24 orët e Read more…

OBSH: Imuniteti i tufës nuk funksionon me Covid-19

OBSH thotë se imuniteti i tufës nuk funksionon me koronavirusin. Lejimi i COVID-19 që të qarkullojë lirisht në shoqëri, në mënyrë që popullata të ketë qasje, siç kanë sugjeruar disa, në imunitetin kolektiv, nuk është një variant, siguroi sot kreu i OBSH-së, Tedros Adhanom Ghebreyesus. “Kurrë, në historinë e shëndetit Read more…