Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Cavani vazhdon kontratën me Man.UTD

Sulmuesi uruguaian, Edinson Cavani, thuhet ta ketë vazhduar kontratën e tij me Manchester Unitedin.

Lajmin e ka konfirmuar gazetari i mirënjohur, Fabrizio Romano, i cili ka theksuar se tashmë është marrëveshje e kryer.

34-vjeçari e përfundoi qëndrimin te Paris Saint-Germaini në fund të sezonit të kaluar dhe në tetor iu bashkua Djajve të Kuq.

Ai nënshkroi marrëveshje njëvjeçare me opsionin për ta vazhduar edhe për një vit tjetër.

Dhe falë formës së tij, bordi i klubit dhe Ole Gunnar Solskjaer i kanë bërë presion që ta nënshkruajë vazhdimin e kontratës dhe pikërisht këtë e ka bërë.

Postime të ngjashme

Milani përgatitë ofertë për Iscon

D V

Trent Alexander-Arnold i qëndron besnik Liverpoolit, nënshkruan kontratë të re afatgjate

D V

Arsenali refuzon ofertën e Romës, i ofron kontratë të re Granit Xhakës

D V

Williane refuzon një ofertë jashtëse nga Arabia Saudite

D V

Barcelona arrin marrëveshje për shitjen e Braithwaite në Ligën Premier

D V

Milani vazhdon interesimin për Ziyech, e do me çdo kusht në San Siro

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...