Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Çavuşoğlu reagon ndaj islamofobisë dhe ksenofobisë në Evropë

Zhurnal Ads

Ministri i Jashtëm i Turqisë, Mevlüt Çavuşoğlu ka reaguar ndaj islamofobisë dhe ksenofobisë në Evropë, transmeton Anadolu Agency (AA).

Në një postim nga llogaria e tij në Twitter, Çavuşoğlu shkroi: “Racistët e ‘lodhur’ të Evropës e treguan sërish veten e tyre, kur të vërtetat u thuhen dhe u përplasen në fytyrë. Përpiqen të përfitojnë nëpërmjet islamofobisë dhe ksenofobisë. Ka ardhur koha që tashmë t’u thuhet ‘ndal’ politikanëve të llastuar me mentalitet fashist të Evropës”.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

DW: Sa i sëmurë është presidenti Trump?

admin

Mosmarrëveshja me Japoninë/ Rusia vendos raketa në ishujt Kurile

S.B.

Kryeministri pro-rus i Moldavisë jep dorëheqjen pas protestave

T E

“Evropa të mësojë më shumë nga vendet aziatike”/ OBSH: Ja kur pritet vala e tretë e koronavirusit

S.B.

Azerbajxhani u bën thirrje civilëve që qëndrojnë larg instalimeve ushtarake

admin

Hakerët vjedhin të dhënat e vaksinës së kompanisë amerikane

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...