Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

“ZHBLLOKOHET KUVENDI” / Gjatë javës pritet vazhdimi i ndonjë prej seancave të mbetura plenare

Shkup, 1 mars, zhurnal.mk – Pas një muaj të mosmbajtjes së seancave plenare, në mungesë të disa deputetëve përfundimisht Kuvendi pritet që gjatë kësaj jave të mbajë vazhdimin e ndonjë nga seancat e mbetura qeveritare. Kjo është dakorduar në takimin e sotëm koordinuese të njerëzve të parë të grupeve parlamentare dhe nënkryetarëve me kryetarin e Kuvendit, Talat Xhaferi.

Edhe krahas asaj që është dakorduar vazhdimi i ndonjë nga seancat e mbetura të mbahet gjatë kësaj jave, ajo ende nuk është caktuar në ueb faqen e Kuvendit.

Në takimin koordinues ka marrë pjesë edhe zëvendës koordinatori i BDI-së, Arbër Ademi. Koordinatori i VMRO-DPMNE-së, Aleancës për Shqiptarët dhe Alternativës që nuk shkojnë në këto takime një kohë të gjatë, nuk kanë marrë pjesë në takim, por kanë komunikim joformal me Xhaferin për punën dhe aktivitetet e Kuvendit.

Postime të ngjashme

Në spitalet në shtet ka 806 pacientë me Kovid, 340 janë në Shkup

R Zh

Agjencia kreditore ‘Fiç’ e konfirmoi rejtingun kreditor të Republikës së Maqedonisë së Veriut

R Zh

Policia në Shkup ka shqiptuar 129 kundërvajtje rrugore, 32 për vozitje të shpejtë

R Zh

BE-ja e përçarë për Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë – të shfrytëzohet qeveria teknike në Sofje!

R Zh

Bislimovski: Nuk do të lejojmë rritje të çmimit të rrymës

R Zh

Të hënën takohet Zaevi me Ursulla von der Leyen

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...