Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Çekuilibri dietik përbën rrezikun më të madh shëndetësor për kinezët

Një çekuilibër ushqimor është një shkak i rëndësishëm i sëmundjeve kronike, thuhet në një studim të publikuar mbi kushtet e ushqyerjes së popullsisë në Kinë, nga Shoqëria kineze e Ushqimit.

Raporti tregon se mes faktorëve dietikë, marrja e lartë e natriumit rezulton në 17.3 për qind të vdekjeve të shkaktuara nga sëmundjet kardiovaskulare dhe metabolike te të rriturit. Ajo ndiqet nga frutat dhe acidet yndyrore omega-3 e pamjaftueshme, përkatësisht 11.5 për qind dhe 9.7 për qind, citon “Xinhua”.

Studimi zbuloi se ushqyerja dhe shëndeti i njerëzve kinezë janë përmirësuar ndjeshëm. Lartësia mesatare e banorëve kinezë gjithashtu ka vazhduar të rritet, tha Ding Gangqiang, nënkryetar i CNS-së. Marrja ditore e kripës për person qëndron në 9.3 gramë, me shifrën që bie me 2 gramë çdo 10 vjet. Megjithatë, ajo mbetet më e lartë se niveli i rekomanduar i më pak se 5 gramë, thuhet në raport. Konsumi i pijeve me sheqer nga kinezët po rritet nga viti në vit. Marrja e lartë e sheqerit është bërë arsyeja kryesore për mbipesha dhe diabetin tek adoleshentët.

Postime të ngjashme

Hainan, hapet Ekspozita e 1-rë Ndërkombëtare të Mallrave të Konsumit e Kinës

R Zh

14 palestinezë dhe tre policë izraelitë janë plagosur gjatë përleshjeve në Jeruzalem

N E

Amnesty International i ka kërkuar falje figurës ruse të opozitës Alexei Navalny

N E

Australia do të heqë ndalimin për shtetasit e saj që kthehen nga India

N E

Pfizer do të kërkojë autorizimin e përdorimit të vaksinës për fëmijët e moshave 2 deri në 11 vjeç

N E

Tensionohet situata në Liginën e Preshevës

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...