Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Celibashi: Asnjë lloj problemi me kompaninë e fletëve të votimit

Kreu i KQZ, Ilirjan Celibashi tha ditën e sotme se kompania sllovene e prodhimit të fletëve të votimit do t’i qëndrojë afateve të printimit dhe transportit.

Celibashi thotë se sot pas një komunikimi me përfaqësuesit e kompanisë, nuk ka asnjë problem me formatin aktual.

“Kemi komunikuar sot herë me përfaqësuesit e kompanisë sllovene, në këtë format mund t’i qëndrojmë afateve që kemi kërkuar për sjelljen në KQZ. Procesi është më i thjeshtë se kemi një fletë votimi në dimensione më të vogla, nuk kemi asnjë lloj problemi në lidhje me printimin dhe shpërndarjen, pra sjelljen. E njëjtë me të gjitha qarqet. Duhet t’ia kishim thënë që me 26 mars, besoj nuk do të kemi asnjë lloj problemi qoftë me kostot apo integritetin. Kjo është fleta do të bëjmë të mundurën ose të pamundurën. Duhet të kemi të gjithë fokusin e proceduarave, kemi kohë mjaftueshëm”, tha Celibashi.

Postime të ngjashme

Kakavija hapet për autobusët e udhëtarëve nga Shqipëria

Bekim Laçi

Wizz Air sjell avionin e pestë në Rinas: Nisin fluturimet direkte drejt Barcelonës dhe Köln

Bekim Laçi

Gazetarja greke e pyet për marrëdhëniet me Turqinë, Rama: Mos jeni xheloze?

Bekim Laçi

KQZ certifikon rezultatin e zgjedhjeve të 25 prillit në Shqipëri

Bekim Laçi

Rama në Shkup: Nuk jemi ne ata që dështuam, ky është mossukses i BE-së

Bekim Laçi

Flet çifti që u terrorizua nga pronarët e hotelit në Shqipëri

Bekim Laçi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...