Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Celta Vigo ndan rrugët me trajnerin Oscar Garcia

Celta Vigo ka ndarë rrugët me trajnerin Oscar Garcia.

Klubi spanjoll momentalisht qëndron në pozitën e 17-të në La Liga, derisa ka humbur tri ndeshjet në pesë ndeshjet e fundit.

Celta ka konfirmuar se Garcia së bashku me të gjithë stafin janë larguar nga klubi.

“Oscar Garcia Junyent dhe stafi i tij nuk do trajnojnë më RC Celta”.

“Celta i uron Garcia dhe asistentëve suksesin më të madh në të ardhmen, në mënyrë profesionale dhe personale”, shkruhej në njoftim.

Garcia erdhi në kreun e Celtas në nëntorin e vitit 2019 dhe në ditën e fundit të sezonit arriti të sigurojë vazhdimin në La Liga.

Postime të ngjashme

Goce Sedlloski emërohet trajner i ri i FC Shkupit

Z H

E ardhmja e Mbappe, Pochettino: Do luftoj deri në pikën e fundit për të

Z H

Pique rrezikon të humbasë finalen e Kupës së Mbretit

Z H

Leon Dajaku ia huq keq, thotë se në Kosovë flitet “kosovarçe”

Z H

Solskjaer: Roma klub me histori, mezi po e presim sfidën gjysmëfinale

Z H

Ekipi i NBA-së pranë shitjes për vlerën e 1.5 miliardë dollarëve

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...