Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Çerdhet, 33 fëmijë dhe 109 punonjës janë infektuar me COVID-19

Zhurnal Ads

Shkup, 30 tetor, zhurnal.mk – Që nga hapja e çerdheve më 9 shtator, deri sot janë regjistruar gjithsej 142 raste me coronavirus, prej të cilëve 33 janë fëmijë, ndërsa 109 të punësuar.

Ministrja e Punës dhe Politikës Sociale Jagoda Shahpaska, tha se në izolim janë 107 të punësuar dhe 650 fëmijë.

Ajo theksoi se numri i madh i fëmijëve që janë në izolim, është për shkak se një rast pozitiv e çon në izolim një grup prej së paku 15 fëmijëve.

Shahpaska vlerësoi se gjendja në çerdhe është nën kontroll, pasi siç tha, mund të shihet numri i ulët i rasteve pozitive dhe personave në izolim, duke pasur parasysh se për momentin 11 mijë fëmijë janë në çerdhje.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

NPHKSH në listën e 200 firmave më të suksesshme në RMV për vitin 2019

E.E.

Kanzurov: Gjuha maqedonase është e re, nuk ishte në shekullin e 19 e as në të mesmin

T E

UNIQA SHA — mbështetëse kryesore e Odës Ekonomike të Maqedonisë Veri-Perëndimore

Z H

Komunikimi me Sofjen mbetet pezull

R ZH

Incident në një manifestim në Shkup: Atixheja humbi ndjenjat dhe u rrëzua, kishte qenë e urritur

Z H

Me plazmën e gjakut janë trajtuar rreth 70 pacientë, rritet numri i donatorëve të paraqitur

E.E.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...