Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Çerdhet në Saraj dhe Kondovë me dy grupe shtesë për fëmijë

Shkup, 25 shkurt, Zhurnal.mk – Komuna e Sarajit bënë të ditur se duke pasur parasysh kërkesat e shumta për regjistrimin e fëmijëve në çerdhet e komunës së Sarajit, pas përfundimit të të gjitha procedurave u vendos që prej ditës së hënë (01.03.2021) do të fillojnë të funksionojnë edhe nga dy grupe shtes në të dy objektet e çerdhes “Filizi”, edhe ate prej datês 01.03.2021 (e hënë) në çerdhen “Filizi” në Saraj dhe në objektin “Flutura” në Kondovë do të fillojnë me punë edhe grupet e fëmijëve prej 9 muajsh deri në 2 vjet, të cilët vetëm janë të formuara si dhe grupet tjera prej 2 vjet deri 3 vjet, të cilët do të formohen, transmeton Zhurnal.mk.

Grupet prej 9 muaj deti në 2 vjet do të numërojnë nga 8 fëmijë, ndërsa grupet prej 2 vjet deri në 3 vjet do të numërojnë nga 15 fëmijë duke i respektuar masat mbrojtëse për pandemi.

Të gjithë së bashku duke vepruar për të krijuar mundësi më të mira për të ardhmen e fëmijëve tanë, thuhet në njoftimin nga Komuna e Sarajit, njofton komuna e Sarajit, transmeton Zhurnal.mk.

Postime të ngjashme

Mexhiti: Nuredini, ishte model për fëmijët e Serovës dhe më gjërë

R Zh

Spitali i Gostivarit furnizohet në mënyrë të centralizuar me oksigjen

R Zh

Transplantim i suksesshëm i zemrës te një djalosh 27-të vjeçar

R Zh

Anketë: Fajzer dhe Sputnik-V vaksinat më të preferuara, 57,7 për qind e të qytetarëve kanë shprehur interesim për imunizim

R Zh

Zaev: Ndryshimi i kufijve vetëm në momentin kur vendet Ballkanike do të bëhen anëtare të BE-së me kushtet e mekanizmit të Shengenit

R Zh

“Eksplodoi balona” e Janez Janshës si lajm i pavërtetë, por që nxiti reagime të ndryshme

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...