Agjencia Zhurnal.mk
Showbiz

Ceremonia e varrimit e Princit Filip mblodhi 13 milionë shikues në Mbretërinë e Bashkuar – 200 mijë më shumë se intervista e Princit Harry dhe Meghan për Oprah Winfrey

Pothuajse 13 milionë njerëz u bashkuan për të parë varrimin e Princit Filip në BBC dhe ITV – më shumë se për intervistën e Harryt dhe Meghan me Oprah Winfrey.

Mbulimi i drejtpërdrejtë i BBC – përballë Huw Edwards – kishte 11.4 milionë shikues në kulmin e tij, me një mesatare prej 6.6 milionë.

Shifra e shikuesve ishte gati dhjetë herë më shumë se në ITV, me kulmin e saj në 1.2 milion.

Intervista e Harry dhe Meghan për Oprah Winfrey – në të cilën ata akuzuan Familjen Mbretërore për racizëm – mblodhi 12.4 milionë në Mbretërinë e Bashkuar.

Mbulimi i ITV-së për varrimin e djeshëm u bashkë-prit nga Tom Bradby dhe Julie Etchingham. Princi William kohëve të fundit i dha fund miqësisë së tij të gjatë me Bradby për shkak të mbështetjes së këtij të fundit ndaj Princit Harry.

Shifrat mesatare të ITV ishin shumë më të ulëta se në BBC, me vetëm 851,300.

Ceremonia e varrimit të Princit Filip (Foto: Stephen Lock)

Princi Harry dhe William ndërkohë u bashkuan ditën e djeshme për herë të parë pas më shumë se një viti, që pas largimit të Dukës nga jeta mbretërore.

Dukesha e Sussex nuk ishte e pranishme në varrim pasi iu këshillua nga mjeku që të mos udhëtonte nga shtatzënia.

Princi Harry dhe Meghan Markle (Foto: CBS)

Sidoqoftë, Meghan e përcolli ceremoninë nga shtëpia e saj në Kaliforni duke shtuar këtu se ka lënë një shënim në kurorën që e dhuroi së bashku me partnerin e saj, Princin Harry.

Ata tani do të bëhen prindër të një vajze. /Telegrafi/

Ceremonia e varrimit të Princit Filip (Foto: PA)

Postime të ngjashme

Teuta Krasniqi sqaron konfliktin rreth qenit në xhirimet e filmit: Ishte gabim përzgjedhja, kërkojmë falje

S.B.

Matt Damon shpreson që Ben Affleck dhe Jennifer Lopez janë bashkuar

S.B.

Dafina Zeqiri: Ka pasur njerëz që më kanë thënë nuk ke baba, nuk ke me ecë përpara

S.B.

Bebe Rexha i reagon tabloidit The Sun, i detyron ta ndërrojnë titullin e intervistës ku thuhej se ajo u mundua t’i pajtojë Ritën me Duan

S.B.

Dua Lipa bëri thirrje për rritjen e rrogave për punëtorët shëndetësorë në fjalimin e saj pas marrjes së çmimit në Brits

S.B.

Patrisi mungoi në festën e Tunës të organizuar për fëmijën e dytë në ardhje gjatë kohës sa ajo ishte shtatzënë

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...