Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Certifikimi i 28 kanditatëve të BKH, ambasadorja Yuri Kim: SPAK po vendos kriminelët pas hekurave

Ambasadorja, Yuri Kim me anë të një deklarate në rrjetet sociale ka reaguar lidhur me certifikimin e 28 kandidatëve të BKH.

Ambasadorja shkruan se Reforma në Drejtësi nuk është e lehtë, e shpejtë ose e përsosur, por po ecën përpara.

“SPAK po procedon më shumë, duke kapur pasuri dhe duke vendosur kriminelët pas hekurave; Gjykata Kushtetuese po funksionon; Gjykata e Lartë është duke dëgjuar raste; vetingu vazhdon. Inspektorët e BKH po trajnohen. Reforma në Drejtësi nuk është e lehtë, e shpejtë ose e përsosur, por po ecën përpara – edhe nëse njerëzit e këqij nuk e duan atë.”shkruan Yuri Kim.

Postime të ngjashme

Qyteti i Vlorës i gatshëm për sezonin veror, pritet trefishim i turistëve

Dafina Vidishiqi

Sot votohet për kryetarin e PD-së, Lulzim Basha me tre kundërkandidatë

Dafina Vidishiqi

Nis procesi i votimit në PD/ Vokshi voton në selinë blu

Zekirija Haxhiu

Rama: PS nuk do të mbrojë askënd nëse drejtësia kërkon llogari nga ai

Zekirija Haxhiu

Fundi i maratonës së Gramoz Ruçit

Dafina Vidishiqi

Kongresi, vendimet e rëndësishme që morën 3000 delegatët socialistë

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...