Agjencia Zhurnal.mk
Arsimi dhe Shkenca Maqedoni

Çështja e maturës: Deputeti Rexhepi takon kryetarin e UNSHMT

Shkup, 1 shkurt – Zhurnal.mk – Deputeti nga rradhët e Lëvizjes Besa, Kastriot Rexhepi gjatë ditës së sotme në zyrën e tij ka pritur kryetarin e UNSHMT, Blendi Hodai.

Në takim Hodai ka prezantuar kërkesat e maturantëve lidhur me maturën shtetërore ku kërkohet zvogëlimi i numrit të lëndëve nga katër në dy.

“Sot në takim e prita kryetarin e Unionit të Nxënësve të Shkollave të Mesme, Blendi Hodai.
Në takim mu prezantuan kërkesat e maturantëve lidhur me maturën shtetërore ku kërkohet zvogëlimi i numrit të lëndëve nga katër në dy.

Si deputet dhe njëherët anëtar në Komisionin për Arsim pranë kuvendit u zotova se do të jap kontributin tim për të gjetur model të pranueshëm për maturantët dhe që nuk do të cenojë kualitetin e procesit arsimor. Jemi të vetëdijshëm që pandemia e covid-19 nuk lejoi që procesi arsimor të zhvillohet si në vitet e kaluara dhe për këtë duhet të adaptohemi në kushtet në të cilat jetojmë edhe në sferën e arsimit.

Së fundmi shpreha edhe qëndrimin tim edhe si prind, se bojkoti i procesit arsimor sjell dëm më të madh për vetë nxënësit”, ka shkruar Rexhepi.

Postime të ngjashme

Në manifestimin “Dita e Republikës” në Krushevë, në prezencën e Ahmetit dhe Grubit gjuha shqipe u la në “harresë”, reagojnë funksionar të BDI-së

R Zh

Vuçiç: Serbia është e gatshme të nisë helikopterët për të shuar zjarret në Maqedoni

Z H

Angellov: Nevojitet reformë e plotë e sistemit për menaxhim me kriza

Z H

Deputetët ikin për pushime, zgjedhjet lokale do të shpallen më 6 gusht

Z H

RMV/ 37 raste të reja me Covid

Z H

Hoxha në takim me vreshtarët për blerjen e rrushit dhe problemet e vreshtarëve

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...