Çfarë është ajo? Artisti francez krijon një varkë që duket si një shkëmb

Një artist francez ka krijuar një varkë me tipare të shkëmbinjve, derisa në det duket si një shkëmb lundrues.

Sipas medieve të huaja, përcjell Telegrafi, Julien Berthier, 46-vjeçar, nga Parisi, përdori kryesisht stiropor dhe rrëshirë epoksi për të transformuar një varkë të vjetër në atë që dukej një formim shkëmbi që u largua nga bregdeti rreth Marsejës, Francë.

Pamjet e regjistruara në qershor tregojnë varkën me emrin me emrin ‘L’invisible’, ose “E padukshmja”, që lundronte në Detin Mesdhe.

Berthier është i famshëm për krijimet e tij të çuditshme, pasi në vitin 2010 ai krijoi një varkë që dukej sikur po fundosej, por në fakt ishte një anije plotësisht funksionale; varka në ujë dukej gjysmë e fundosur. 

Related posts

Fotot e dasmës; Mbesa e Dianës martohet me milionerin 62-vjeçar

D V

Ngjyra ultra e bardhë mund të zvogëlojë nevojën për kondicionerë

D V

Shtatë mënyrat se si Albert Ajnshtajni e ndryshoi botën tonë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More