Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

Çfarë është kjo? Kërkuesi i ‘Google Maps’ identifikon një statujë të frikshme në objektin e braktisur në Çernobil

Një figurë fantazme e parë në “Google Maps” që fshihet brenda një ndërtese të shkretë në Çernobil ka “çmendur” rrjetin.

Sipas medieve të huaja, përcjell Telegrafi, përdoruesi i TikTok-ut, @hidden.on.goole.earth ndau zbulimin rrëqethës vetëm katër ditë më parë dhe videoja është parë tashmë më shumë se 145 mijë herë.

Kërkuesi gjurmon një zyre postare të vjetër në Pripyat të Ukrainës, dhe pamjet mund t’i shikoni këtu.

Pas katastrofës së Çernobilit në prill të vitit 1986, ndërtesa u braktis shpejt duke lënë gjithçka që kishte mbetur në objekt.

Në video, mund të shihen kartolina dhe letra të mbetura në dysheme derisa një murale e çuditshme me ngjyra mbetet e paprekur në mur.

Derisa kamera lëviz rreth e rrotull, një figurë e frikshme mund të shihet në prag të dritares.

Është e pamundur ta shohësh fytyrën e saj pasi manteli i gjatë e i bardhë e mbulon atë.

Postime të ngjashme

Jo 1 por 4 libra; Harry do të publikojë të dytin vetëm pasi mbretëresha të vdesë, për këtë arsye

D V

Zgjidhni një rreth dhe zbuloni se sa optimist jeni

D V

Testi që ju tregon çfarë objektivash ju udhëheqin në jetë

D V

Pas fotos së ëmbël të ditëlindjes së George fshihet pikëllimi i Kate Middleton

D V

Shikoni mirë dhe zbuloni nëse keni një çrregullim të rrezikshëm!

D V

Fotot e dasmës; Mbesa e Dianës martohet me milionerin 62-vjeçar

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...