Kosovë

Çfarë kërkoi Ivanka Trump, vajza e presidentit amerikan, në takimin Hoti-Vuçiq?

Zhurnal Ads

Në raundin e dytë të bisedimeve ndërmjet Kosovës e Serbisë në Shtëpinë e Bardhë ishte e pranishme edhe vajza e presidentit amerikan, Ivanka Trump.

Pjesëmarrja e saj këtu shihet si zhvillim i veçantë, pasi ajo besohet se u bashkohet vetëm takimeve të rëndësishme diplomatike për të cilat ka interes të theksuar babai i saj, Donald Trump.

Praninë e saj në këtë takim e vlerësoi edhe Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq, transmeton Klan Kosova.

“Ivanka është e rëndësishme. Ajo foli për tema të rëndësishme, për zhvillimin e ndërmarrësisë në Ballkan e posaçërisht për mbështetjen e grave në Beograd e Prishtinë”, tha ai.

Vuçiq deklaroi se në këtë takim ku ishte Ivanka Trump u fol shumë për Lindjen e afërt dhe se amerikanët shpenzuan shumë kohë duke folur për këtë rajon dhe posaçërisht për marrëveshjen që arritën Izraeli dhe Emiratet e Bashkuara Arabe.

“Ata deshën të na përfshijnë edhe neve në këtë temë”, tha ai.

Postime të ngjashme

Komenti i Trump: Hoti dhe Vuçiqi e bënë botën më të sigurt

admin

Ndryshe nga Kosnetti, Lajçaku nuk e përmend finalen me njohje reciproke

admin

BE: Lajçak u keqinterpretua, ndryshimet kushtetuese vlejnë edhe për Beogradin

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...