Agjencia Zhurnal.mk
Teknologji

Çfarë mund të bëjë një TV që kushton 330 mijë euro?

Që nga fillimi i pandemisë, njerëzit janë bërë gjithnjë e më të interesuar në platformat streaming dhe, rrjedhimisht, TV.

Kjo, sigurisht, u ka bërë hapësirë ​​shumë prodhuesve të eksperimentojnë dhe të shohin se sa larg mund të shkojnë kur bëhet fjalë për inovacione.

Kështu që kompania C SEED vendosi të bëjë një TV “të palosshëm” me një diagonale prej 165 inç – C SEED M1 TV, i cili duhet të dalë në shitje në vjeshtë, transmeton Telegrafi.

Ky TV peshon rreth 1,300 kilogramë dhe është i vendosur në dyshemenë e dhomës.

Paneli i madh me rezolucion 4K i kryer nga konstruksioni i aluminit përbëhet nga pesë pjesë dhe zë një sipërfaqe prej 7.5 metra katrorë.

Pajisja përdor teknologji inovative “microLED”, kështu që kjo është një nga arsyet për çmimin e pabesueshëm – kushton deri në 330 mijë euro (400,000 dollarë). Ky çmim nuk përfshin instalimin në dysheme, i cili tarifohet shtesë.

Teknologjia e re “microLED”, ndër të tjera, do të thotë që cilësia e imazhit nuk humbet aspak në pikat e përkuljes.

Postime të ngjashme

Pas Facebook, alarm për Linkedin – 500 milionë profile dalin në shitje në “Dark web”

S.B.

SHBA-ja sanksionon prodhuesit kinezë të kompjuterëve

S.B.

Mineralet nga fundi i oqeanit mund të përdoren për prodhimin e baterive të veturave elektrike

S.B.

Facebook dhe Instagram bien përsëri për shumë përdorues

S.B.

Prezantohen 6 telefona inteligjentë të rinj nga Nokia

S.B.

Një gjykatë në Moskë gjobit TikTok-un për “thirrje për protestë”

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...