Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

Çfarë ndodh kur nëna rreh fëmijën?

Zhurnal Ads

Si mendoni, çfarë personaliteti do të formojë fëmija juaj, i cili nga fëmijëria e hershme beson që dhuna dhe agresioni janë gjendje normale?

Dhe çfarë do të ndodhë nëse fëmija bie në kontakt me rrezikun real nga personi i rritur?

Do t’ju përgjigjemi nga pikëpamja psikologjike, jo nga ajo fizike.

Ekzistojnë dy skenarë: fëmija do të bëhet ose agresor ose viktimë.

Ju lutem që të gjeni forcën dhe të kuptoni që nuk është në rregull të rrahësh fëmijët!

Është e mundshme që edhe ju të keni qenë të rrahur në fëmijëri dhe me siguri edhe sot e kësaj dite i kujtoni ata dajakë si gjëra më të dhimbshme në fëmijëri.

Miq, kjo është shumë serioze dhe temë shumë e rëndësishme. Shpresoj sinqerisht që do ta kuptoni për çfarë po ju flasim.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Mësuesja shtatzënë infektohet dhe ndërron jetë nga COVID-19, pasi kolegët i organizuan baby shower

admin

Zbulimi i NASA-s në Hënë: Çfarë do të thotë në të vërtetë gjetja e ujit?

admin

95-vjeçarja vazhdon qepjen e maskave pasi u shërua nga COVID-19

S.B.

Adoleshenti ndan pamjet e tmerrshme të një fytyre fantazmë që shikon nga dritarja e ‘shtëpisë së përhumbur’

admin

Shanin vizitorët në kor, merret masa ndaj 5 papagajve

admin

Mostra më e vjetër e spermës në botë zbulohet në një qelibar

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...