Agjencia Zhurnal.mk
Auto

Çfarë ndodh me rrotën nëse vozisni me frerin e dorës ngritur lartë?

Një test ekstrem siguron një përgjigje për një pyetje që shqetëson shumë shoferë.

Përhapja dhe demokracia e internetit inkurajon shumë njerëz të angazhohen në një larmi marifetesh që regjistrojnë dhe më pas t’i ngarkojnë ato video në YouTube dhe platforma të tjera të ngjashme.

Kur bëhet fjalë për makinat, vetëm imagjinata dhe burimet e disponueshme janë faktorë kufizues në eksperimente të tilla, transmeton Telegrafi.

Por çfarë do të ndodhte me makinën nëse vazhdoni të vozisni me frenin e dorës të ngritur, të themi, për 10 km të ardhshëm?

Përgjigja për këtë pyetje shihet në videon e mësipërme.

Siç mund të shihet goma shkatërrohet e tëra pas disa minutave.

Postime të ngjashme

“Frenat kanë dështuar”: Shihni se çfarë bëri pronarja e zemëruar e ‘Tesla’ në Panairin e Makinave në Shanghai

S.B.

I prodhuar 26 vjet më parë dhe me mbi 1 milion kilometra të kaluara – ky Golf tregon “se ende është i frikshëm” në autostradën gjermane

S.B.

A do të jetë ky Mercedes i radhës nga gjiganti gjerman?

S.B.

Vjen Huawei i parë me rrota – kjo është makina e parë

S.B.

Mercedes njofton mini-furgonin elektrike EQT

S.B.

Subaru i rrallë u shit për 312,555 dollarë

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...