Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

Çfarë ndodh nëse e lani veturën në temperaturë -40 gradë Celcius?

Vetëm disa mund të vijnë në një ide të tillë, dhe mes tyre sigurisht që janë rusët prapa kanalit Garage 54.

Qyteti rus Novosibirsk, ka kushte ekstreme të motit, ku ftohja ekstreme në dimër është një dukuri normale.

Temperaturat janë gati -40 gradë Celsius jashtë, dhe Hummer ka nevojë për larje, transmeton Telegrafi.

Sigurisht, për shkak të këtij të ftohti, lavanderi nuk funksionon, kështu që ata vendosën të simulonin larjen e një automjeti në punëtorinë e tyre.

Dhe ata nuk u ndalën këtu, por vendosën të ngasin një Hummer të tillë nëpër qytet. Sigurisht, makina shkaktoi reagime nga kalimtarët, dhe ata u argëtuan përsëri.

Postime të ngjashme

Video që lexon buzët e Kate dhe zbulon si i thërret ajo vjehrrit të saj, princit Charles

Lea Muslija

Miliarder, udhëtar apo model? Çfarë bëri krijuesi i Telegram që e futi në telashe me agjencinë e intelegjencës ruse?

Lea Muslija

Vdes babai i 89 fëmijëve me 38 gra

Zekirija Haxhiu

Vendi ku nuk ka rënë shi që 400 vjet

Dafina Vidishiqi

Vula 7.000-vjeçe në Izrael mund të ishte përdorur për nënshkrimin e dërgesave

Dafina Vidishiqi

Enigma të cilën mund ta zgjidhin vetëm një për qind e njerëzve

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...