Agjencia Zhurnal.mk
Teknologji

Çfarë ndodhë nëse lidhni 100 karikues në një iPhone?

Të gjithë duam që telefonat tanë të mbajnë më shumë baterinë, ose të mbushen më shpejtë, sepse ne vazhdimisht i përdorim ata.

Dhe kur jemi duke e mbushur telefonin tonë inteligjent, shpesh e shikojmë se me çfarë shpejtësie po mbushet, sepse prapë duam ta kemi atë në duar, shkruan Telegrafi.

Por a e keni menduar ndonjëherë se a mbushet iPhone juaj më shpejtë nëse ne i lidhim 100 karikues në një iPhone?

Duket se po!

Në një eksperiment në YouTube, një person i lidh 100 karikues në një iPhone, sepse ai donte të testonte nëse telefoni i tij do të mbushej më shpejtë.

Dhe siç shihet në fund telefoni që është i lidhur në 100 karikues, mbushet për disa minuta më shpejtë, sesa ai që ishte i lidhur vetëm në një të tillë.

Postime të ngjashme

Google Pixel Watch mund të vijë gjatë muajit tetor

S.B.

Huawei thotë se po planifikon të lansojë rrjetin ultra të shpejtë 6G deri në vitin 2030

S.B.

Instagrami kërkon falje për një gabim në ‘hashtag’

S.B.

Telefoni inteligjent i ri mund të ndryshojë formën dhe të kthehet në një tabletë

S.B.

Sony ka prezantuar Xperia 1 III me lente telefoto të ndryshueshme

S.B.

HMD Global prezanton gjashtë telefona të rinj Nokia

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...