Agjencia Zhurnal.mk
Auto

Çfarë po përgatit Bugatti – ndoshta një super-veturë me 1600 kuaj fuqi?

Zhurnal Ads

Bugatti publikoi një imazh ngacmues që njoftonte premierën digjitale të makinës së saj të re, por ata nuk na ofruan ndonjë detaj në një njoftim të shkurtër.

Kjo është e qartë se ata duan të mbeten misteriozë dhe të provokojnë imagjinatën tonë, kështu që ata patën sukses, pasi që mediat kanë qenë të menjëhershme duke shkruar për këtë veturë, transmeton Telegrafi.

Kjo është arsyeja pse disa media raportojnë informacione jozyrtare se kjo është një veturë unike gare që duhet të ketë premierën e saj më vonë këtë muaj dhe thuhet se do të mundësohet nga një motor 8.0 litra quad-turbo W16 nga Chiron Super Sport 300+ me 1600 kuaj fuqi.

Së shpejti do të zbulojmë se për çfarë bëhet fjalë.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Hennessey zbulon modelin Venom F5, një makinë që arrin shpejtësinë mbi 500 km / orë

S.B.

Plaku 78-vjeçar drejton veturën Audi TT më të shpejtën në botë

S.B.

Solidaritet midis rivalëve të mëdhenj – BMW dhe Mercedes befasojnë gjermanët, mbështesin njëri-tjetrin

S.B.

Shpaloset Ferrari Portofino M me 612 kuajfuqi

admin

Më i miri u bë edhe më i mirë: Njihuni me Land Cruiser-in e ri

admin

Mercedes po teston makinën e saj AMG GT 73 me 800 kuaj fuqi

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...