Agjencia Zhurnal.mk

Challandes: Nuk e kuptoj se si Pandev është lejuar të udhëtojë, ndërsa Rrahmani jo

Seleksionuesi i përfaqësueses së Kosovës në futboll, Bernard Challandes, ka folur për situatën në të cilën gjendet mbrojtësi Amir Rrahmani, i cili nuk po lejohet të udhëtojë për në Shkup për të qenë pjesë e “Dardanëve” në ndeshjen ndaj Maqedonisë së Veriut.

“Nuk e kuptoj, ne kemi provuar të gjejmë zgjidhje me shtetin e Italisë, me qytetin e Napolit, me UEFA dhe me gjithkënd tjetër, por nuk kemi pasur sukses”, tha Challandes, në konferencë, duke nënkuptuar se Rrahmani do të mungojë në këtë ndeshje, njofton Shenja.

“Nuk e kuptoj se si është lejuar një lojtar nga shteti i njëjtë dhe me më shumë raste me Covid-19, të udhëtojë për këtë ndeshje, ndërsa teksa Rrahmani, i cili është rezultuar negativ dhe gjendja në klubin e tij është më e mirë – nuk po lejohet të vijë”, ka deklaruar Challandes mw tej.

“Kjo është edhe një mesazh për drejtuesit e UEFA, të cilët duhet të merren me këtë çështje”, përfundoi Challandes.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

T E

Lajmet e fundit

Loading...