Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Challandes sërish pozitiv në testin për coronavirus, por vazhdon të jetë pa simptoma

Përzgjedhësi i Kosovës, Bernard Challandes, ka rezultuar sërish pozitiv në testimet e të martës për COVID-19.

Kjo do të thotë se trajneri do t’i mungojë ekipit edhe në ndeshjen e të mërkurës kundër Moldavisë, e vlefshme për Ligën e Kombeve.

Ekipin e Kosovës në sfidën e nesërme do ta drejtojë asistenti i parë i zviceranit, Muharrem Sahiti.

“Edhe në rezultatet e sotme (e martë) në testin për COVID-19 përzgjedhësi Challandes ka dalë pozitiv. Kësisoj, ekipin kombëtar në ndeshjen kundër moldavëve do ta drejtojë ndihmësi i parë, Muharrem Sahiti”.

“Fatmirësisht, gjendja shëndetësore e përzgjedhësit Challandes është shumë e mirë dhe vazhdon të jetë pa simptoma”, thuhet në njoftimin e FFK-së.

Postime të ngjashme

Conte për Eriksen: Ishte e tmerrshme, je i qetë, futbolli vjen më vonë

Zekirija Haxhiu

Lojtarët që iu bashkuan Interit nga Milani para Calhanoglut

Zekirija Haxhiu

Euro 2020: UEFA para ndalimit të ndriçimit me ngjyrat e ylberit

Zekirija Haxhiu

Prishtina sot takohet me Folgoren në raundin para kualifikues në Ligën e Kampionëve

Zekirija Haxhiu

Argjentina merr kryesimin e Grupit A në Kupën e Amerikës

Zekirija Haxhiu

Vjen reagimi i Shaqirit pas kualifikimit të Zvicrës në 1/8 e finales

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...