Chelsea dhe Barca përfshihen në garën për De Ligt

Chelsea dhe Barcelona janë duke përgatitur ofertë për mbrojtësin e Juventusit, Matthijs de Ligt – njofton Fichajes.

 

Dy klubet e përmendura i kanë bërë planet e tyre për vitin 2022, ndërkohë pritet të shuhet nëse do ta kërkojnë në janar apo në qershor.

Ndërkohë, Real Madridi është ndër klubet kryesore të interesuara për holandezin, i cili nuk i ka arritur pritshmëritë në Torino.

Është raportuar se De Ligt ka një klauzolë të prishjes së kontratës me Juventusin në vlerë prej 150 milionë eurosh.

Zonja e Vjetër shpreson ta mbajë qendërmbrojtësin edhe pas verës së vitit 2022 kur edhe hyn në fuqi klauzola. /Telegrafi/

Related posts

Formacionet zyrtare: Atletico Madrid – Villarreal

Lea Muslija

Strakosha shënon një autogol të pabesueshëm, menjëherë bëhet viral në rrjetet sociale

D V

Morata sërish pre e mallkimeve dhe kërcënimeve

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More