Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Chelsea po mendon ta shpërblejë Armando Brojan

Armando Broja mund të luajë në ekipin e parë të Bluve sezonin 2021/22.

11 golat e shënuar me Vitessen në këtë sezon në Eredivisies dhe Kupën e Holandës nga Armando Broja nuk kanë mbetur pa rënë në sytë e drejtuesve të Chelsea.

Ata besojnë shumë te aftësitë e talentit shqiptar dhe sipas mediave angleze kanë përgatitur rinovimin e kontratës së bomberit të kombëtares kuqezi, ku edhe do të ketë një pagë shumë më të mirë.

19-vjeçari i huazuar në Holandë ka bërë paraqitje fantastike këtë sezon duke u rritur si futbollist

Pas rinovimit, raportohet se opsioni është që Broja të mbetet, por nuk përjashtohet mundësia që të huazohet sërish, për të fituar më shumë përvojë.

Megjithatë, ekziston edhe mundësia që ai të jetë pjesë e Bluve të Londrës në edicionin 2021-2022.

Fjalën e fundit do ta ketë trajneri, Thomas Tuchel, i cili ende s’ka punuar me sulmuesin shqiptar

Postime të ngjashme

Kroos: Nuk e njoh Realin pa Ramosin

Dafina Vidishiqi

Ramadani flet para ndeshjes ndaj Inter d’Escaldes

Dafina Vidishiqi

Prezantuesja italiane e Euro 2020 shkakton trazira në internet, tifozët e futbollit janë të bindur se asaj i doli zona intime gjatë transmetimit

Dafina Vidishiqi

Lovren rrëfen sekretin prapa suksesit të Brozovic

Dafina Vidishiqi

Argëtimi brenda ekipit të Italisë: Insigne i përgatit një shaka Immobiles

Dafina Vidishiqi

Flet Besnik Krasniqi para ndeshjes, Prishtina – Inter: Nëse dalim në lojën tonë, nuk mund të na ndalin

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...