Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Chelsea po përgatitet për transferimet të ‘çmendura’ në verë

Afati kalimtar i verës në Premierligë do të hapet më 9 qershor dhe do të zgjasë për 12 javë, deri më 31 gusht.

Klubi i Chelsea raportohet se është duke u përgatitur për një verë të nxehtë dhe me shumë thashtheme.

Daily Mail shkruan se presidenti i klubit të Bluve, Roman Abramovich, është i gatshëm që të shpenzojë shuma të mëdha parash gjatë verës, transmeton lajmi.

Marrë parasysh faktin se pandemia ka ndikuar shumë në të ardhurat e klubeve nëpër botë, disa prej tyre janë futur në kriza të thella financiare.

Megjithatë, një gjë e tillë nuk vlen për Chelsean, e cila prite t’i ketë afro 200 milionë euro të gatshme për transferime këtë verë.

Synimi kryesor i tyre është transferimi i një lojtari të madh sikurse Erling Haaland, mirëpo i mbetet Thomas Tuchel të vendos.

Postime të ngjashme

Mancini: Zvicra ekip i fortë, na duhet ndeshje perfektë për ta mposhtur

Dafina Vidishiqi

Pogba shpallet lojtari i ndeshjes, Francë – Gjermani

Dafina Vidishiqi

Franca fiton ‘Klasiken e Evropës’, mposht minimalisht Gjermaninë

Dafina Vidishiqi

Xherdan Shaqiri flet për ndeshjen me Italinë: Nuk kanë pranuar gol në nëntë ndeshje, por edhe në sulm janë të jashtëzakonshëm

Dafina Vidishiqi

Rudiger si Suarez, kafshon Pogban

Dafina Vidishiqi

Pjesa e parë, Francë 1-0 Gjermani: Vendos autogoli i Hummels

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...