Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Chelsea refuzoi shkëmbimin Kante-Eriksen të ofruar nga Interi

Interi dëshironte marrëveshje shkëmbimi me Chelsean ku përfshiheshin dy mesfushorët, Christian Eriksen dhe N’Golo Kante.

Nerazzurrët ishin në kërkim të një mesfushori me tipare mbrojtësi dhe i preferuari i trajnerit Antonio Conte ishte Kante i Chelseat.

Në anën tjetër, drejtuesit shikonin edhe shitjen e disa lojtarëve të panevojshëm, sikurse Eriksen, i cili nuk po gjendet mirë në skemat e trajnerit.

Sipas mediumit Calciomercato, Interi u përpoq të vendosë një marrëveshje shkëmbimi duke përfshirë Eriksen dhe Kante gjatë afatit kalimtar të verës.

Megjithatë, gjiganti italian pa propozimi i tyre duke u refuzuar nga Chelsea, me Blutë që nuk mbajtën asnjë interes në arritjen e një marrëveshje të tillë.

Në fund, dy lojtarët mbeten në klubet e tyre aktuale edhe pas mbyllës së afatit kalimtar veror.

Postime të ngjashme

Goce Sedlloski emërohet trajner i ri i FC Shkupit

Z H

E ardhmja e Mbappe, Pochettino: Do luftoj deri në pikën e fundit për të

Z H

Pique rrezikon të humbasë finalen e Kupës së Mbretit

Z H

Leon Dajaku ia huq keq, thotë se në Kosovë flitet “kosovarçe”

Z H

Solskjaer: Roma klub me histori, mezi po e presim sfidën gjysmëfinale

Z H

Ekipi i NBA-së pranë shitjes për vlerën e 1.5 miliardë dollarëve

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...