Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Chengdu, linja e parë e metrosë pa makinist

Linja nr. 9 e metrosë në Chengdu është e para në krahinat qendrore dhe perëndimore të Kinës që funksionon me sistem automatik pa pjesëmarrjen e ndonjë punonjësi.

Kabina e drejtimit është e hapur dhe udhëtarët mund të provojnë eksperiencën e drejtuesit që udhëton shpejt në tunel.

Postime të ngjashme

Para dhe pas, imazhet satelitore tregojnë efektet e sulmit ajror mbi caqet e milicisë siriane

T E

​OBSH: Vala e re që po kalon Brazili përbën një tragjedi

T E

Gorbaçov: Putin dhe Biden të takohen për bisedime për çarmatimin

T E

800 gjedhët në anijen e bllokuar në Spanjë duhet të eliminohen, thonë veterinerët

T E

Koalicioni i udhëhequr nga Arabia Saudite rrëzon një dron të rebelëve të Jemenit

T E

Banorët e Islandës janë mësuar me tërmetet, një seri prej 6 mijë tërmeteve kanë goditur ishullin

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...