Agjencia Zhurnal.mk
Auto

Chevrolet Spark, vetura më e lirë në tregun e SHBA-së për vitin 2021

Chevrolet Spark do të jetë modeli më i lirë i veturave në tregun e SHBA-së për vitin 2021., shkruan CrasDirect.

Jo veturë e vogël për qytet, është e vetmja që mund të blihet për më pak se 15.000 dollarë në SHBA.

Çmimi fillestar i kësaj veture është 14.395 dollarë (rreth 11.800 euro).

Më herët vetura më e lirë ishte Mitsubishi Mirage, çmimi fillestar i të cilës ishte 15.565 dollarë. Për pak më shumë para mund të bliheshin edhe Hyundai Accent (16.390 $) dhe Kia Rio (16.815 $).

Ndërruesi automatik i shpejtësive është pagesë shtesë dhe kështu një Spark automatik kushton 15.495 dollarë.

Postime të ngjashme

Tesla do blejë nikel nga minierat e Kaledonisë së Re

S.B.

Fiat-Chrysleri dhe PSA-ja shënuan fitime në “vitin pandemik”

S.B.

Përshpejtimi i kësaj Audi është e mbinatyrshme

S.B.

Kufiri i shpejtësisë ishte 90, por ky amerikan voziste 250 km/orë

S.B.

Shitet McLaren F1 për 15,000,000 dollarë

S.B.

Aeroplani në kamion, Boeing 727 “përshkoi” rrugët e Anglisë

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...