Agjencia Zhurnal.mk

Chicago i gëzohet ditës e cila kaloi pa asnjë të shtëna armësh

Një ditë e cila konsiderohet e çuditshme për njerëzit që jetojnë në Chicago.Chicago vendi i kaosit dhe mafisë, ka kaluar një ditë të tërë pa asnjë raport të të shtënave, nga e diela e deri në mëngjesin e ditën së Martë.

Nuk kishte asnjë të shtënë dhe asnjë viktimë nga ora 10 e mbrëmjes të Dielen e deri në orën 12:45, të së martës, kjo sipas raportimit të medieve, raporton “ABC news”.

14 njerëz ishin plagosu të dielën gjatë ditës, e fundit ishte një dalë 17 vjeçar i plagosur në një fshat të vogël në anën jugperëndimore.Dita e parë e 2019 pa asnjë të shtënë ishte njëherë më 14 janar.

Deri më tani të pakten 407 njerëz janë vrarë përmes dhunës me armë në Chicago kjo sipas raportit policor.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Z H

Lajmet e fundit

Loading...