Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Chiellini: Juve e nis secilin sezon me qëllimin për ta fituar Ligën e Kampionëve

Zhurnal Ads

Objektivi i Juventusit është gjithmonë që ta fitojë Ligën e Kampionëve. Kështu ka deklaruar kapiteni i Zonjës së Vjetër, Giorgio Chiellini.

Sot (e martë), Bianconerët e nisin sezonin e ri në garën më të madhe evropiane për klube me sfidën grupore përballë Dynamo Kievit.

“Lojtarët kanë ndryshuar, por unë nuk shoh dallime të mëdha nga e kaluara, pos një ndryshim normal i lojtarëve”.

“Duhet të fitojmë, kjo është ajo që ka rëndësi. Nuk e di sa do të zgjasë që ta shohim skuadrën në formën më të mirë, por ndaj Dynamos do të jetë me rëndësi të shënojmë gol”.

“E fillojmë secilin sezon me qëllimin për ta fituar Ligën e Kampionëve, nuk duan thjesht të jemi në rresht të parë… E rëndësishme është të përmirësohemi, të zhvillohemi dhe të arrijmë rezultate”, ka thënë Chiellini në konferencën për shtyp.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Conte: Nuk duhet të bëjmë krahasime me sezonin e kaluar

admin

Hysaj me shumë gjasa pritet të largohet nga Napoli, shumë skuadra pas tij

Z H

Klopp: Po të isha njeri i mençur, do të largohesha gjatë verës

admin

Ministri italian konfirmon se kanë nisur hetimet kundër Ronaldos

admin

Vdekja e Maradonës, tri ditë zie në Argjentinë dhe lumenj homazhesh

E.E.

Kosova sonte në kërkim të fitores kundër Sllovenisë

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...