Christian Vieri i tregon Antonio Cassanos: Haaland do të shkojë 100 për qind te Real Madridi

Një bisedë mes Christian Vieri dhe Antonio Cassano në Itali (në Bobo TV, kanali i tij Twitch) është ‘zbuluar klubi’ i ri i Erling Haaland.

 

Në bisedën mes tyre, u fol për shumë emra të lojtarëve që janë lidhur kohët e fundit me Los Blancos, duke përfshirë edhe emrin e Erling Haaland.

“Më kanë thënë:”Kujdes, Bayern dëshiron të nënshkruajë me Haaland “. Dhe gjithashtu se Madridi dëshiron Lewandowskin për disa vjet. Do të kishte kuptim për mua, ka thënë Cassano, duke e hapur temën.

Vieri u përgjigj shpejt për këtë çështje. “Epo, më është thënë se Haaland do të shkojë në Real Madrid, 100 për qind. Kështu më thonë … por nuk e di nëse është e vërtetë”, deklaroi Bobo.

Cassano nuk e kishte këtë informatë dhe tha: “Pra ciao Mbappé, atëherë!”.

Por e vërteta, sipas burimeve të AS, Galáctico kanë vendosur në zyrat e tyre katër emra që janë bërë objektiva të qartë për tu përforcua: Kylian Mbappé, Erling Haaland, Robert Lewandowski dhe Paul Pogba.

Ky i fundit, mesfushori francez në Manchester United, është pa kontratë sezonin e ardhshëm dhe mund të arrijë falas.

Mbappé është në të njëjtën situatë, por në fakt mund të arrijë edhe në janar për një shumë më të vogël. 

Related posts

Me golin spektakolar të Brojës, Shqipëria merr tre pikë të arta ndaj Hungarisë

D V

Kokëçarje të reja për Koeman, Pedri dhe Alba i shtohen listës së të lënduarve te Barca

D V

Messi aktualisht është pa kontratë – ai po humbet çdo ditë nga 100,000 euro

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More