Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

CIA sfidon përdoruesit e rrjeteve sociale, poston dy fotografi në të cilat kërkon të gjejnë 10 ndryshime – vetëm një person i ka gjetur 12

Zhurnal Ads

Përdoruesit e rrjeteve sociale kanë arritur të zgjedhin misterin e CIA-s, të publikuar në Twitter ku kërkohet të gjejnë dallimin në dy fotografi.

Agjencia e Inteligjencës amerikane (CIA) ka postuar gjatë të martës dy fotografi të një lagjeje të një qyteti, ku sfidon të gjithë të gjejnë 10 ndryshimet që janë në këto dy fotografi, transmeton Telegrafi.

“Nëse i gjeni 10 ndryshimet, atëherë jeni shumë i mirë. Gjithmonë kërkoni për mundësi tjera për të mësuar më shumë”, thuhet në postimin e CIA-s.

E një përdorues shumë i zoti ka arritur që për dy minuta të gjej disa detaje që CIA-së i kanë shpëtuar – një vijë e hollë në anën e majtë të fotos dhe logoja e veturës në anën e majtë e cila mungon.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Rrezja misterioze që detyron aeroplanët të ‘devijojnë’, ndez teoritë e komplotit të UFO-ve mbi Mbretërinë e Bashkuar

admin

Asteroidi që pritet të kalojë orbitën e Tokës javën e ardhshme

S.B.

Momenti kur australiani e shtyp një krokodil, teksa kapërcen një lum me zvarranikë të mëdhenj

admin

Fëmijët 40 minuta në natyrë, që të evitohet një ‘pandemi’ e ardhshme miopie

T E

Shndërrimi i pabesueshëm i një furgoni në një “shtëpizë” luksoze vikendi

S.B.

Shoferja në Australi ngatërron frenat me gazin – momenti kur para se “të futet” në kafene, përplas gruan dhe qentë e saj

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...