Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

Çifti jugkorean gabimisht pikturojnë mbi veprën e artit që kap vlerën e 500 mijë dollarëve, kamerat e sigurisë filmojnë momentin

Një çift nga Koreja e Jugut gabimisht kishin pikturuar mbi një vepër arti që kap vlerën e gjysmë milioni dollarë, siç edhe mund të shihet në videon e publikuar më poshtë,

“Ata kishin menduar se u lejohet ta bëjnë atë si pjesëmarrës në art dhe bënë një gabim të madh”, ka thënë Kang Wook, kreu i qendrës tregtare ku është mbajtur ekspozita në Seul, transmeton Telegrafi.

Bëhet fjalë për një pikturë me përmasa 95/275 inç, mbi të cilën filluan të pikturojnë çifti. Piktura është vepër e John Andrew Perello dhe që kap vlerën e 500 mijë dollarëve.

Kamerat e sigurisë kanë kapur momentin kur dyshja marrin brushat dhe fillojnë të pikturojnë mbi veprën e shtrenjtë të artit, e si rezultat i kësaj autoritetet kompetente nuk ngritën padi ndaj dyshes duke pranuar se ishte thjesht një gabim.

Postime të ngjashme

Arkeologët zbulojnë varrimin më të vjetër të njeriut në Afrikë

S.B.

Presidenti i Irlandës po mbante një fjalim, vihet në siklet nga qeni i tij

S.B.

Kur durimi shpërblehet: Jo çdo herë madhësia dhe forca përcakton fituesin mes qenve

S.B.

Pasagjeri në aeroplan la një portofol me 45 mijë dollarë

S.B.

Përpiqet të dhurojë show me motoçikletë, ish-gjyqtari i futbollit turk shkakton incident në emisionin sportiv

S.B.

Nuk është vepër arti, por është një rrugë e ‘arnuar’ në Kroaci

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...