Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Çifti shqiptar në valixhe, karabinierët bëjnë lëvizjen e radhës, hetim si u “paketuan”

Në Itali vijon që të jetë në qendër të vëmendjes ngjarja e vrasjes dhe copëtimit të trupave të çiftit shqiptar Shpëtim dhe Teuta Pasho, ku e akuzuar dhe arrestuar deri tani është ish-partnerja e djalit të shqiptarëve, Elona Kalesha.

Mediat italiane shkruajnë se karabinierët kanë bërë një “vizitë” blic në një kompani në një qendër industriale në Empoli.

Arsyeja? Materiali i përdorur për “paketimin” e çiftit shqiptar në valixhe mund të ndihmojë hetuesit të mbyllin rrethin e vrasjes së dyfishtë.

Autoritetet italiane po hetojnë më tej për të zbuluar enigmën dhe bashkëpunëtorët e 36-vjeçares shqiptare, e cila e copëtoi çiftin në ditët e para të nëntorit 2015.

Pasi “paketoi” eshtrat e prindërve të ish të dashurit, Taulantit, Elona Kalesha mendoi se gjithçka ishte harruar dhe ia hodhi, por tashmë ndodhet pas hekurave.

Postime të ngjashme

“Njoftoi trafikantët për hetimin”/ Mbërrin letërporosia nga autoritetet gjermane për ish-zv/drejtorin e OFL, Artan Shkëmbi

S.B.

Rama zbulon detajet e marrëveshjes për Aeroportin e Rinasit

S.B.

Shpallet fituesi për aeroportin e Vlorës, Balluku: Moment historik, vlera e investimit rreth 104 milion euro

S.B.

Manastirliu në maternitetin e ri të Lezhës: Po ndërtojmë 4 maternitete, mbi 72 mijë familje janë mbështetur me bonusin e bebes

S.B.

Zgjedhjet e 25-prillit/ Meta kërkesë Kuvendit, Ramës dhe Çuçit për zgjatjen e vlefshmërisë së kartave të identitetit

S.B.

“S’jemi të pasur por do rindërtojmë çdo shtëpi falas”/ Ahmetaj: Në pranverën 2022 nuk do ketë asnjë shenjë nga tërmeti!

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...