Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Çiklistët më të sigurt, në disa korsi për biçikleta në Çair vendosen shtylla reflektuese

Shkup, 4 shkurt, Zhurnual.mk – Çiklistë që udhëtojnë nëpër rrugët e Çairit do të jenë më të sigurt, pasi Qyteti i Shkupit është duke vendosur shtyllat reflektuese në rrugë për të ndarë korsitë e biçikletave nga ato të veturave.

“Në rrugën Kemal Sejfulla në Çair janë vendosur shtylla reflektuese për ndarje fizike të korsisës së re për biçikleta dhe ngushtimin e hapësirës për automjete në të dy anët e rrugës”, thonë nga Qyteti i Shkupit.

Shtyllat deri tani janë vendosur në rrugën “Kemal Sejfulla”, ndërkaq siç njoftojnë nga Qyteti i Shkupit, të njëjtat do të vendosen edhe përgjatë rrugëve “Brigada e Dytë Maqedonase” dhe bulevardit “Bosnje e Hercegovina”.

Postime të ngjashme

Për një dekadë nuk është blerë asnjë zjarrfikëse e re

Z H

Zjarre edhe në Rakotinc dhe Kuçkovë të Shkupit

Z H

Shtabi i krizës në Kumanovë u bëri thirrje qytetarëve t’I respektojnë rekomandimet e Qeverisë

Z H

BE-ja dërgon pajisje dhe ndihmë për përballje me zjarret në Maqedoninë e Veriut

Z H

U ndanë 11 vendime për Kopshtin e fëmijëve “Fidani”

Z H

Prilep/ 11 qytetarë ngelin pa shtëpi, digjen dhe barakat sociale, shpëtohen 3 foshnje

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...