Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

Çiklisti i guximshëm në pistën e sajave në Francë, lëviz me shpejtësi jashtëzakonisht të madhe

Ky është një moment rrëqethës, kur një çiklist filmon veten duke shijuar në maksimum adrenalinën që ia jepte vozitja nëpër një pistë të sajës.

Antoni Villoni kishte vendosur kamerë në helmetë derisa po bënte akrobacione me biçikletë në Villard des Lans në Francë, transmeton Telegrafi.

28-vjeçari lëshohej me shpejtësi marramendëse në pistën njëmijë metërshe të punuar nga betoni – që ishte përdorur gjatë lojërave olimpike dimërore të vitit 1968.

E sikur kjo të mos mjaftonte çiklisti kur arrin në sipërfaqet e rrafshëta, ai rrit shpejtësinë që të mos e humb ritmin.

E ka mjaftuar vetëm një lëvizje e pakontrolluar mirë, që ky i ri të përfundojë në spital me lëndime të rënda trupore.

Postime të ngjashme

​Aktivitetet që e rigjenerojnë trurin tonë

D V

Lum si mamatë që lindin në gusht, 7 arsyet fëmijët e tyre i duan dhe i lakmojnë të gjithë

D V

“Guida” si të bëhesh një mjeshtre e flirtimit

D V

Prindër, ndëshkoni veprimin dhe jo fëmijën!

D V

Zgjidhni një imazh dhe zbuloni mesazhin emocionues që ka për ju

D V

Jo 1 por 4 libra; Harry do të publikojë të dytin vetëm pasi mbretëresha të vdesë, për këtë arsye

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...