Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni Rekomanduar

Cilat probleme teknike në BeH e penguan Osmanin të udhëtojë në Sarajevë? Heshtje në MPJ

Shkup, 12 shkurt, Zhurnal.mk – Një orë pasi mediat boshnjake njoftuan se vizita e Ministrit të Punëve të Jashtme të Maqedonisë Bujar Osmani në Sarajevë ishte anuluar, Ministria e Punëve të Jashtme e Maqedonisë tha se ata nuk kishin asnjë informacion në lidhje me shtyrjen e vizitës. Zëdhënësi Bekri Ajdini tha për Faktor se ai nuk mund të konfirmonte asgjë dhe se do të dërgonte një kumtesë zyrtare, përcjell Zhurnal.mk.

Informacioni në lidhje me shtyrjen e vizitës së Ministrit të Jashtëm erdhi nga Ministria e Punëve të Jashtme e BeH, deklarata e së cilës u citua nga disa media boshnjake. Në njoftim thuhet se vizita duhej të shtyhej për shkak të problemeve teknike në lidhje me ardhjen e delegacionit nga Maqedonia e Veriut ndërsa një datë e re për vizitën do të përcaktohet më tej, por sidoqoftë, Ajdini pretendoi se nuk dinte asgjë.

Paraprakisht ishte njoftuar se gjatë vizitës, përveç homologes së tij, Zëvendëskryetari i Këshillit të Ministrave dhe Ministri i Punëve të Jashtme të Bosnjë dhe Hercegovinës, Bisera Turkoviç, Osmani do të pritet në Presidencën e Bosnjë dhe Hercegovinës, i cili do të do të ketë takim me anëtarin e Presidencës Shefik Xhaferoviç dhe do të ketë takime me kryetarët e dy dhomave të Parlamentit të Bosnje dhe Herzegovinës.

Postime të ngjashme

Në Krushevë është hapur manifestimi “10 ditë të Republikës së Krushevës”

Z H

Zaev përkujton viktimat dhe uron kryengritjen e Ilindenit

Z H

Tërmet në Kosovë, ndjehet në RMV dhe Sërbi

D V

Moti përvëlues “ngulfat” vendin, 80-100 intervenime të Ndihmës së Shpejtë

D V

Monitorim ndërkombëtar i proceseve gjyqësore

D V

Arkitekti z. Dashmir Arifi kandidat i PDSH-së për kreun e Komunës së Bogovinës

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...