Agjencia Zhurnal.mk
Kulturë

Cili hotel përfaqëson Shangain? Sigurisht “Paqja”, hoteli legjendë!

Që nga Çaplini e deri te Obama, shumë njerëz të famshëm kanë lënë gjurmët e tyre këtu, në hotel “Paqja” të Shangait, i cili njihet edhe si “godina nr. 1 në Lindjen e Largët”. Hotel “Paqja”, që ndodhet në zonën “Bund” për më shumë se 100 vjet, ka qenë dëshmitar i shumë ngjarjeve historike në Shangai dhe është bërë një pikë referimi legjendare e qytetit.

Ai ka edhe tarracën më të bukur në Shangai në katin e 9-të të ndërtesës, që ju lejon të shijoni bukurinë e skenës së natës të Shangait!

Postime të ngjashme

366 filma në garë për “Oscar”

S.B.

“Golden Globes” Fituesit do t’i presin trofetë nga shtëpitë

S.B.

Filtër për filmat e diktaturës, Godole: Transmetimi i tyre “vret” në vazhdimësi ish-të përndjekurit

S.B.

Ministria e Kulturës anashkalon festivalin “Bletëzat”

J D

Akademia e Shkencave po bën hartimin e tri veprave madhore albanologjike

S.B.

Del në ankand një pikturë e rrallë e Van Gogh

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...