Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

Cili nga këta katër katrorë është i ndryshëm nga të tjerët?

Përmes kësaj enigme thuhet se ju mund të provoni aftësinë tuaj për të perceptuar disa dallime “hijesh” apo thënë më specifikisht tregon aftësitë tuaja për të dalluar “hijet e ndryshme me të njëjtën ngjyrë”.

Madje, krijuesit e enigmës pretendojnë se vetëm 8 për qind e njerëzve në botë mund të njohin se cili katror është i ndryshëm nga të tjerët në fotografi, përcjell Telegrafi.

A jeni një prej tyre dhe cili nga ju sheh “një hije të ndryshme të gjelbër”?

A ishit në gjendje ta dallonit ndryshimin?

Postime të ngjashme

Lulet e pjeshkës kanë çelur në #Pekin #kryeqytetin e Kinës #perlatekines

R Zh

Burri që futi veten në kuti te ngarkesat e aeroplanit për t’u kthyer në Londër pasi mbeti pa para

S.B.

Kremi katalan: Si të përgatisni këtë ëmbëlsirë tipike spanjolle

S.B.

Porositi një kafe, gruaja në Angli u befasua me atë çfarë i erdhi falas për fëmijët e saj

S.B.

Kamera e mbikqyrjes regjistroi një rrufe në një pemë pishe, duket e frikshme

S.B.

Çifti u befasua nga zbulimi nën tapetin e vjetër, njoftimi u bë viral

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...