Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë TOP LAJM - KS

Çitaku kritikon kalimin e Graincës në VV: PDK-ja të marrë mësim

Ish-ambasadorja e Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku, ka reaguar pas kalimit të deputetes Adelina Grainca në Lëvizjen Vetëvendosje nga PDK-ja

Ajo ka thënë se ndryshimi i qëndrimit dhe pozicionimit politik në demokraci është normale, porse sipas saj, të ndryshosh taborë politik brenda është mungesë e vetëdijes politike.

Çitaku ka thënë se është reduktim i politikës në Pazar.

Ajo ka thënë se “deputetja Grainca nuk kaloi në VV sepse donte që Kosova me çdo kusht të shmangte zgjedhjet e parakohshme, sepse zonja Grainca hyri në sallë në raundin e dytë, dhe vota e sajë ishte e panevojshme; as pse kishte shprehur ndonjë pakënaqësi ne grupin e sajë parlamentar lidhur me orientimet politike të PDK-së”.

Sipas saj, motivin e di më së miri ajo vet, por ka thënë se nuk duhet veshur opurtunizimi politik me interes për Kosovën e sakrificë.

“Poashtu, shpresoj që Partia Demokratike e Kosovës të marrë mësim. Të nisë procesin e reformave. Opozita është gjithmonë e rëndësishme, e posaçërisht tani”, ka thënë ajo.

Deputetja Adelina Grainca ka kaluar të dielën në Grupin Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, nga Partia Demokratike e Kosovës.

Postime të ngjashme

Emërohet u.d i Drejtorit të Klinikës Infektive

Bekim Laçi

Në Ditën Botërore të Refugjatëve, përurohet Qendra e rinovuar e Azilit

Bekim Laçi

Mblidhet sot kryesia e Kuvendit

Bekim Laçi

Monitorimi i trafikut me dron nga Policia e Kosovës, jep rezultate

Dafina Vidishiqi

Të gjitha vendimet që u miratuan në seancën e Kuvendit

Dafina Vidishiqi

Populli i Kosovës ndër 10 popujt më bujar në botë, i pari në Ballkan

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...